В 1958 році в м. Києві на заводі №1 управління Промбудматеріалів в цеху малогабаритних виробів були зроблені перші кроки в напрямку розгорнутого будівництва з великих панельних елементів .
У 1959 р. заводові було передано виробничу базу сусіднього підприємства - завод залізобетонних конструкцій №4 (теперішній завод залізобетонних конструкцій №1).
На цьому більш потужному підприємстві було встановлено спеціалізовані технологічні лінії для випуску зовнішніх стінових панелей та внутрішніх стінових панелей, реконструйовано спеціалізовані цехи. Виробництво велось на 2-х поточних лініях на унікальних експериментальних формуючих машинах.
   З 1965 р. в склад заводу ЗБК-1 входило 4 цеха, полігон та 2-а бетонозмішувальних відділення, створено ремонтно-механічний та арматурний цехи. В цей рік завод ввійшов в одне із підприємств самого потужного Домобудівного комбінату №1.
   З переходом економіки України на ринкові відносини завод ЗБК№1 після приватизації став акціонерним товариством, самостійна діяльність котрого розпочалася з 1996 року. З 1998 року  Відкрите акціонерне товариство "Завод залізобетонних конструкцій №1"  очолює голова правління Алексєєв Сергій Олександрович.
   В 1998 року на зборах акціонерів була представлена генеральна стратегія розвитку підприємства бути ген підрядною організацією .
   В листопаді 1999 року було відкрито будівельно-монтажне управління , а в грудні 1999 року була підписана перша генпідрядна угода з Управлінням капітального будівництва "Житлоінвест", та розпочато будівництво житлових будинків на Бульварі Верховної Ради і трьох панельних будинків на Борщагівському масиві серії Т4-Д . Таким був початок діяльності ВАТ "Завод залізобетонних конструкцій №1".
   На теперішній час збудовано більш ніж сорок будинків в т.ч. панельних , цегляних та монолітно-каркасних .

 ВИРОБНИЧІ МОЖЛИВОСТІ ЗАВОДУ

   ПАТ "Завод ЗБК №1" виготовляє і будує на базі серії "Т" -16-ти та 22-х поверхові будинки, це зовнішні та внутрішні стіни, плити перекриття . Готовий об'єм складає 90 тис. м2 житла або 65 тис. м3 продукції.
Також зваод виготовляє в рік біля 80 тис. м3 продукції широкого асортименту для індивідуального будівництва: фундаментні блоки та стрічкові фундаментіи, палі, плити перекриття, перетинки, огорожі, вентиляційні блоки, об'ємні шахти ліфтів, сходові марші , сходові площадки, теплові камери та багато іншого.
   Завод виготовляє весь спектр бетонів ( важки бетони, легкі бетони, спеціалізовані бетони) а також всі види будівельних розчинів. Бетони та розчини доставляються іна об'єкти будівництва.
Виробничі потужності завода ЗБК №1 дозволяють одночасно відпускати з автоматичних комп'ютеризованих ліній до 7-ми автобетонозмішувачів та 2-х самоскидів . Потужність виробництва складає до 40000 м3 в місяць. Річний об'єм по відпуску товарних бетонів  та розчинів складає біля 240 тисяч м3.
    В червні 2007р. на заводі ЗБК №1 було встановлено лінію з випуску не несучих стінових перегородок  з керамзитобетону ( не несучі пазогребневі панелі ). Потужніть лініі складає до 48000 м2 на рік.  Стінові панелі широко застосовуються при будівництві монолітно - каркасних і цегляних будинків .