ПАЗОГРЕБНЕВІ КЕРАМЗІТОБЕТОННІ ПАНЕЛІ

    Заводом ЗБК №1 налагоджено випуск пазогребневих керамзитобетонних панелей (НПП). Пазогребневі керамзітобетонні панелі тривалий час успішно застосовуються на будмайданчиках Європи та Азії (Іспанія, Німеччина, Ірландія, Малайзія, Китай).
   Особливо широко і успішно пкерамзитобетонні панелі використовуються в монолітно-каркасному будівництві. Висока якість поверхні пазогребневих керамзитобетонних панелей дозволяє швидко зводити міжквартирні перегородки, після нанесення тонкого шару фінішної штукатурки поверхня стіни має закінчений вигляд.  Відмінна стійкість керамзитобетонних пазогребневих панелей у вологому середовищі підвищує якість приміщень і зменшує потребу в ремонтах.
   Для задоволення потреб наших клієнтів лінія по виробництву пазогребневих панелей розвиває виробничу потужність до 420 м2 в зміну. Для виготовлення пазогребневих панелей Завод ЗБК №1 використовує керамзитобетонну суміш на основі керамзиту фр. 2-4 та 4-8 мм . Правильно підібране співвідношення заповнювачів дозволяє отримати максимальну щільність панелей, що забезпечує міцність, легкість та якість поверхні.
   Пазогребневі керамзитобетонні панелі це високоякісний твердий кам'яний матеріал, що має високу вогнестійкість і теплоізоляційні властивості.
   Основною областю застосування пазогребневіих керамзитобетонних панелей є швидке і недороге зведення міжкімнатних перегородок та міжквартирних стін. Технологічний процес виробництва пазогребневих панелей розрахований на виготовлення стінових плит фіксованих розмірів:  ширина (600мм), товщина (68 мм, 92 мм, 120 мм), та довжина (від 2600 до 3050 мм).
   Як правило, пазогребневі керамзитобетонні панелі монтуються розклинюванням від підлоги до стелі ; при встановленні однієї пазогребневої панелі споруджується стіна площею близько 1,7 м2. Для забезпечення надійності монтажу стінових панелей передбачено ряд типових закладних деталей, що зв'язують пазогребневі панелі зі стелею. Ланка із 2-х робітників здатна монтувати пазогребневі панелі зі швидкістю 6 м2/год; монтаж не потребує високої кваліфікації робітників. За рахунок шунтового з'єднання (паз-гребінь), правильної форми та рівної поверхні пазогребневих керамзитобетонних панелей, забезпечується спорудження плоскої та рівної поверхні стіни. По закінченню монтажу стіна готова до фінішних штукатурних робіт (шар шпаклівки до 2мм). Пазогребнева керамзитобетонна панель легко ріжеться абразивом, набуваючи необхідних розмірів, що дозволяє планувати приміщення вільної форми,  розміщувати за планом дверні проєми.  Наявність пустот у структурі керамзитобетонних пазогребневих панелей зумовлює доцільність використання вмонтованих комунікацій, таких як електромережа, арматура водопостачання та опалення.