Неможливо уявити сучасне будівництво без використання залізобетоних єлементів. Завдяки своїм властивостям та універсальнсті застосування, залізобетонні вироби вікористовуються як в будівництві житлових будинків так і промислових споруд. Довговічність та стійкість до факторів навколишньго середовища зробила залізобетон найпоширенішим матеріалом сучасного будівництва.
   Технологія виготовлення залізобетонних виробвів поєданує властивостеі бетону та сталі.  Основу залізобетонної конструкцїї складає каркас з сталевої арматури, який заливається бетоном. Бетон  захищає метал арматури від корозії та витримує стискаючі напруги,  арматура - розтяжні навантаження.
   Одним з різновидів залізобетону є напружений залізобетон. Завдяки використанню спеціальних технологій у процесі виготовлення матеріалів з напруженого залізобетону арматура знаходиться в бетоні в частково розтягнутому виді, що значно покращує надійність і експлуатаційні характеристики виробу.
   При проектуванні залізобетонної конструкції найважливішим є розрахунок расташування та діаметра арматурних стрижнів. Кожен тип залізобетонних виробів має характерну для нього технологію виготовлення, систему армування та  рецепт бетону.
    Залізобетонні вироби розраховані на певні навантаження, перевищення яких неприпустимо.  Будівельними нормами й правилами встановлені нормативно-допустимі навантаження для  виробів ЗБВ, дотримання яких забезпечує досить значний запас надійності та при правильному виконанні монтажних робіт робить руйнування залізобетонного виробу практично неможливим.
   Кожна будівельна конструкція розрахована на певні схеми монтажу, порушення їх може призвести до небажаних наслідків.
   Коли виникає необхідність зробити отвір у панелі перекриття,  виникає ризик порушення цілісність арматурного каркасу що призведе по значного погіршення  нормативно-припустимих навантажень. Виготовлення залізобетонних виробів в заводських умовах дозволяє передбачити необхіднсть додаткових отворів та правильно зробити розрахунок армування. В разі необхідності можливо виготовлення нестандартних залізобетонних виробів згідно потреб замовника.